Głęboka Woda

Opis Credits

Serial "Głęboka woda" opowiada o ludziach pracujących w jednym z ośrodków pomocy społecznej. Wiktor Okulicki (Marcin Dorociński) jest świeżo upieczonym szefem placówki. To człowiek czynów, całkowicie oddany trudnej pracy, choć miewa chwile zwątpienia w jej sens, nie zawsze też umie sobie poradzić z własnymi problemami: ze zbuntowanym nastoletnim synem i trudną córką. Jako były alkoholik, próbuje pomóc innym wyjść z nałogu, angażując się w spotkania grup AA. Wiktor Okulicki ma swoich zaufanych podwładnych, którzy, podobnie jak on, są wrażliwi na nieszczęście i biedę ludzi doświadczonych przez los. Wątek dotyczący życia zawodowego pracowników ośrodka, przeplata się z wątkami opowiadającymi o ich życiu prywatnym. Nikt tutaj nie jest  wolny od ludzkich słabości i zwątpień.Wśród bohaterów zdarzają się również czarne charaktery, którymi kieruje nienawiść i zazdrość.

Akcja każdego z trzynastu odcinków koncentruje się wokół dramaru konkretnej osoby, która potrzebuje fachowej rady i wsparcia. Dla ludzi, którzy stracili wiarę w sens życia, pracownicy ośrodka są często ostatnią deską ratunku i jedyną nadzieją. W swej zawodowej karierze stykają się z alkoholizmem, przemocą w rodzinie, narkomanią, biedą, problemami ludzi bezdomnych i bezrobociem. Pomagają wykorzystywanym, pracującym na czarno, imigrantom ze Wschodu, członkom mniejszości romskiej, sierotom i dzieciom z rozbitych rodzin.

Reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz, Kasia Adamik, Olga Chajdas

Scenariusz: Katarzyna Terechowicz, Maciej Kowalewski, Agnieszka Cywka, Dominik Wieczorkowski-Rettinger, Karolina Aleksa, Piotr Głowacki, Czawdar Cenow, Wojciech Todorow, Magdalena Łazarkiewicz

Zdjęcia: Wojciech Todorow, Bartłomiej Bujko

Kolor korekcja: Marcin Kryjom, Martyna Laskowska D35